بازسازی

با توجه به اهمیت کیفیت اقامت مسافران در مجموعه‌های گردشگری، بازسازی و بهسازی این مجموعه‌ها از الزامات اصلی است. بازسازی هتل‌ها زیر نظر مجموعه بهفر میتواند وابسته به نیاز پروژه در سطوح مختلفی انجام پذیرد؛ در بعضی موارد بازسازی از زیرساخت‌های پروژه، تغییرات اساسی در برنامه فضاها، تغییر در ابعاد و اندازه اتاق ها و سرویس‌ها،  تاسیسات و در سطوح پایین‌تر در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر تغییر دکوراسیون داخلی اتاق‌ها، باز طراحی فضاهای مهم جمعی مثل لابی‌ و رستوران، تغییر سیستم نورپردازی و… انجام میشود.

توجه داشته باشید که در روند پیشنهادی ما برای بازسازی هتل با بخش‌بندی و پیشبرد مرحله‌ای، تلاش می‌شود تا در روند فروش و کسب و کار کلی هتل کمترین تداخل ایجاد شود. ضمن اینکه روند ارزیابی مجموعه‌های گردشگری طبق استانداردها هر سه سال تکرار شده و هتلداران باید همواره در راستای حفظ کیفیت مجموعه خود در تلاش باشند و حتی با بهبود شرایط هتل خود را به درجات بالاتر (ستاره‌های بیشتر) ارتقا دهند.

باید توجه داشت که با پیشرفت تکنولوژی و نحوه انجام مقایسه بین هتل‌ها در این روزها، مشتریان به نوع امکانات، خدمات‌دهی و ظاهر هتل‌هایی که قصد اقامت در آن را دارند، توجه زیادی نشان می‌دهند. اگر هتلداران، هزینه‌ای را به‌صورت دوره‌ای برای بازسازی این مجموعه، در نظر نگیرند احتمال دارد در آینده‌ای نزدیک از لیست هتل‌های مشتری‌پسند، خارج گشته و ساختمان هتل‌ها به‌تدریج مستهلک شود.

 

در نگاه کلی میتوان خدمات و اهداف مربوط به بازسازی را در موارد زیر خلاصه کرد:

  • حفظ کیفیت اقامت در هتل و ارتقا هتل از نظر درجه بندی کیفی بر اساس استاندارد های فنی داخلی و بین المللی
  • بررسی وضع موجود وترمیم، اصلاح و مقاوم سازی زیرساخت‌ها و تاسیسات و باز طراحی دکوراسیون داخلی
  • مشاوره، به روز رسانی و پیشبینی نیازهای پیش‌روی هتل و مجموعه های گردشگری